globe

Teledermatoloji

Quote-box-teledermatologyDino-Lite ile Teledermatoloji

"Doktorlar şu anda çok yönlü ve kullanımı kolay olduğu için Dino-Lite deneyimini kullanıyor."

Hollanda sağlık kurumu Ksyos Tele Tıp Merkezi düzenli sağlık hizmetlerinde tele-danışmanlık araştırması, geliştirmesi ve tanıtımına odaklanır. Ksyos tele-kardiyoloji, tele-dermatoloji, tele-oftalmoloji ve tele-pulmonolojide uzman 3500 doktor, 2000 tıp uzmanı ve sağlık görevlisi ile işbirliği yapmaktadır. Ksyos 2011 yılı başlarından bu yana tele-dermatoskopik hizmet sunuyor. Bu servisi kullanmakla ilgilenen doktorların tele-dermatoskopik başlangıç için bir büyük teşvik olarak görülen bir Dino-Lite dijital dermascope kullanma seçeneği vardır. Doktorlar şu anda çok yönlü ve kullanımı kolay olduğu için Dino-Lite deneyimini kullanıyor. PC'ye doğrudan bağlantı genellikle en önemli özelliklerinden biri olarak görülmektedir. Bir pratisyen hekim, hasta verileri ve tıbbi geçmişi de dahil olmak üzere dermatoskopik görüntüleri dermatologa göndermek için güvenli bir web uygulamasını kullanabilir.Quote-box-teledermatology-2

Dino-Lite DermaScope ile uzaktan tıp

Albert van der Velde Haarlem, Hollanda'dan bir pratisyen hekim ve tedavi ettiği 2.200'den fazla hastası var. O teknoloji söz konusu olduğunda erken benimseyenlerden ve oldukça uzun bir süredir Dino-Lite DermaScope ile çalışıyor. "Benim ve hastalarımın memnuniyetiyle", diyor Van der Velde. "DermaScope kompakttır ve hastalarımın tanı esnasında gördüklerimi ekran üzerinde görebilmesini sağlar. En büyük avantajı elbette çalışma hızıdır. Ben bulgu ve fotoğraflarımı KSYOS'a (teledermatoloji organizasyonu) gönderir ve bir sonraki gün sonuçlarını alırım. Bunun bir negatif ve bir de pozitif yönü var. Sonuç olumlu ise, telefonla hemen hastayı rahatlatabilirsiniz, ancak şüpheli bir şey varsa, hasta birkaç hafta merakla beklemek zorunda kalmak yerine ertesi gün dermatologu ziyaret edecektir. Bu yüzden her iki şekilde de hasta için daha iyidir."

Artan Uzmanlık
DermaScope kullanmaya alışmak biraz zaman alıyor. Van der Velde: "Evet, cilt ve mikroskop arasına koymak için bir ortam bulmak zorunda kaldım ve en iyi sonucu su ile yakaladım. Optimum görüntü elde etmek için Dino-Lite'ı konumlandırmak gerekiyor, ancak kısa sürede alışıyorsunuz". Van der Velde için Dino-Lite DermaScope'u kullanmak uzmanlığının artışı anlamına geliyor. "Bir dermatolog olmak gibi bir iddiam yok, ama görüntüleri görerek ve çok hızlı sonuçları alarak, her seferinde bir şeyler öğreniyorsunuz. DermaScope'un katma değerinin yüksek ve tüm bu faydalarının hastanın yararına olduğunu söyleyebiliriz."

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dâhili polarizer metal, plastik, takı, elektronik, vb gibi parlak malzemelerdeki yansıma etkisini azaltır.

Devamını Oku...

MS33W Standı

MS33WDino-Lite için esnek kol ve tutuculu dairesel metal taban. MS33W tabandaki bir düğmenin döndürülmesi ile değiştirilebilir yükseklik (yaklaşık 15 mm) imkanına kavuşur.

Devamını Oku...

MS23B

MS23BMS23B 3cm kalınlığa kadar herhangi bir masaüstü veya başka bir yüzeye sabitlenebilen esnek deveboyunlu bir masaüstü kelepçesidir.

Devamını Oku...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4113ZT doğru seçimdir.

Devamını Oku...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dahili ayarlanabilir polarizer parlak nesneler üzerindeki parlama ve yansımayı azaltır.

Devamını Oku...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4013MZTL doğru seçimdir. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...

RK-06-AE Standı

MS36BDino-Lite RK-06-AE standı, tüm Dino-Lite dijital mikroskoplarla kullanılabilecek sağlam ve istikrarlı bir orta mesafeli stand çözümüdür. Paslanmaz çelik ve hafif alüminyumdan üretilmiştir ve hassas bir dikey odak ayarı ve hızlı dikey gevşetme işlevi sunar.

Devamını Oku...

AM4013MT

AM4013MT-relatedAlüminyum alaşım gövdeli (ve Microtouch'lı) Dino-Lite profesyonel modeli. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...