globe

Makyaj kozmetik

Quote-box-skincareDino-Lite DermaScope çeşitli cilt sorunlarını tespit ve analiz edilmesine yardımcı olur

Slovenya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (VIST) başkent Ljubljana'da bulunmaktadır. Burada yer alan çalışmalardan biri de makyaj kozmetik ürünleridir. Derslerde Dino-Lite DermaScope öğretmen Tina Pogacnik ve öğretim görevlisi Katja Zmitek tarafından büyük sıklıkla kullanılmaktadır. "DermaScope ile öğrenciler derinin büyütülmüş halini görebilirler. Cilde dair yeterli bilgi olmadan iyi bir makyaj sanatçısı olmak mümkün olmadığı için bu önemlidir," diyor Zmitek. "Tabii ki yağlı veya kuru cilt gibi farklı cilt tiplerine dikkat ediyoruz, ama biz ayrıca tıkanmış yağ bezleri gibi deri ile ilgili sorunlara da dikkat ediyoruz. DermaScope kullanıyoruz ve resimleri gösteriyoruz. DermaScope dijital ve kullanımı kolay olduğu için tüm bunlar oldukça basittir. Bazı durumlarda, öğrencilerin evde görüntülemesi için bir resmi yazdırır veya kaydederiz. Her öğrencinin kullanabilmesi için daha fazla DermaScopes sahibi olsaydık daha güzel olurdu, ama şu an için bunlarla yetinmek zorundayız.

Quote-box-skincare2Koruyucu
Pogacnik ve Zmitek sadece cilt güzelliği ile ilgilenmiyor. Öğrencilere aynı zamanda arpacık, komedon ve diğer düzensizlikleri tanıma öğretilir. Ayrıca melanositik ve non-melanositik lezyonlar gibi derideki şüpheli noktalara dikkat ederler. Pogacnik: "Dino-Lite DermaScope görüntüleri ile, birini ne zaman dermatoloğa göndereceklerini öğrencilerimize öğretmek istiyoruz. Bu anlamda koruyucu bir görevimiz var. "

Hem Pogacnik ve hem Zmitek DermaScope'tan çok memnun. Zmitek: "Evet, cihazın kullanımı kolay, sağlam ve polarize filtre kesinlikle net dijital görüntülere yardımcı oluyor. DermaScope'un yerleşik bir LED aydınlatması olması da güzel bir şey. Keşke her öğrencinin kendi DermaScope'u olabilseydi. Belki bir gün bu gerçekleşir".