globe

Enjeksiyon kalıpları üretimi

Dino-Lite olmadan kapak yok

Farkında olmayabilirsiniz ama her açtığınızda kapağın arkasında gizli bir bilim parçası yatıyor. Kapaklar sadece mükemmel bir şekilde kapatmamalı, aynı zamanda kolayca işlenmeli ve her tüketici tarafından kolayca açılabilmelidir. İsviçreli Corvaglia Grubu, tüm bu konuların farkında.Quote box injection molds 1

microscope with stand

 

İsviçre Eschlikon merkezli Corvaglia grubu, CorvagliaMould AG ve Corvaglia Closures AG'den oluşur. CorvagliaMould AG, Corvaglia Closures AG ve diğerlerinin PET şişe içerisindeki her türlü içeceğin kapaklarını üretmek için kullandığı enjeksiyon kalıplarını tasarlar ve test eder. Carsten Peil, CorvagliaMould AG'de Araştırma Mühendisliği Başkanıdır: "Dünyadaki tüm PET şişe kapaklarının yaklaşık yüzde 20'si bizim tarafımızdan üretilen enjeksiyon kalıpları ile yapılır. Corvaglia Closures AG asitli ve asitsiz alkolsüz içeceklerden meyve sularına, çok geniş bir ürün yelpazesi için tüm önemli markalara bağlantı elemanları tedarik etmektedir. Meyve suları genellikle kapaklarımızın da aseptik olmasını gerektirecek şekilde aseptik şişelenir. Bu da mühürlenmelerine rağmen çıkarılması kolay kapak tasarımı talebi oluşturmaktadır. Gördüğünüz gibi, enjeksiyon kalıplarının tasarımı ve yapımı, ve kapakların üretimi gerçek bir bilimdir. Kalıp yapımı Dino-Lite USB mikroskopları kullandığımız alanlardan biridir."

 

0,05 gramın ağırlığıQuote box injection molds 2

capEnjeksiyon kalıplarının yapılması, ondalık basamak hassasiyetiyle çalışılan emeği yoğun bir süreçtir. Birçok kalıp düşük ücretli ülkelerde üretilir, ancak CorvagliaMould AG her şeyi kendi bünyesinde yapar. Peil: "Biz başka kimsenin sahip olmadığı bir deneyime sahibiz ve sadece biz mükemmel bir biçimde bitmiş bir ürün elde etmek için gerekli makine ve şirketi içi uzmanlara sahibiz. Biz kapakların üretildiği iki madde, yüksek yoğunluklu polietilen ve polipropilenin nasıl davrandığını tam olarak biliyoruz." CorvagliaMould AG için bile her zaman tüm müşteri gereksinimlerini karşılayan bir kapak oluşturmak bir sorun. "Her zaman maliyetleri azaltmak için mümkün olan en hafif kapağı yapmak denenir. Dünya çapında yıllık yaklaşık 400 milyar içecek kapağı kullanılmaktadır. Bu yüzden 0,05 gramlık hafif bir azalma bile elde etmek büyük bir ekonomik ve ekolojik bir etkiye sahiptir."

Entegrasyon

Enjeksiyon kalıplarını hem üretirken, hem değerlendirirken ve de kalıplardan gelen ürünlerin ilk denetiminde, CorvagliaMould AG tarafından Dino-Lite mikroskoplar kullanılır. Peil: "Çalışanlarımızın çoğunun iyi bir mikroskoba erişimi olması gerekliliğinin yanında çok yönlü ve esnek olması, resim kalitesinin büyütme oranıyla birlikte oldukça iyi olması ve dahili aydınlatma nedeniyle bir dizi Dino-Lite ile çalışmayı seçtik. Tabii ki pahalı bir yüksek kaliteli makine satın almayı seçebilirdik, ancak birkaç Dino-Lite kullanarak ileri geri gitmeyi ve bekleme süresini önlüyoruz. Şimdi herkes kendi bilgisayarı ile bir Dino-Lite kullanabilir. Bu cihazlar bizi tamamen memnun edecek şekilde çalışma sürecine entegre edilmiştir."

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dâhili polarizer metal, plastik, takı, elektronik, vb gibi parlak malzemelerdeki yansıma etkisini azaltır.

Devamını Oku...

MS33W Standı

MS33WDino-Lite için esnek kol ve tutuculu dairesel metal taban. MS33W tabandaki bir düğmenin döndürülmesi ile değiştirilebilir yükseklik (yaklaşık 15 mm) imkanına kavuşur.

Devamını Oku...

MS23B

MS23BMS23B 3cm kalınlığa kadar herhangi bir masaüstü veya başka bir yüzeye sabitlenebilen esnek deveboyunlu bir masaüstü kelepçesidir.

Devamını Oku...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4113ZT doğru seçimdir.

Devamını Oku...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dahili ayarlanabilir polarizer parlak nesneler üzerindeki parlama ve yansımayı azaltır.

Devamını Oku...

AD4013MZTL

AD4013MZTL-relatedBu MZTL modeli alüminyum alaşım gövdesinin yanı sıra uzun bir çalışma mesafesine, polarizasyon filtresine ve üçüncü bir (değiştirilebilir) polarizasyon kapağına sahipir.

Devamını Oku...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4013MZTL doğru seçimdir. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...

RK-06-AE Standı

MS36BDino-Lite RK-06-AE standı, tüm Dino-Lite dijital mikroskoplarla kullanılabilecek sağlam ve istikrarlı bir orta mesafeli stand çözümüdür. Paslanmaz çelik ve hafif alüminyumdan üretilmiştir ve hassas bir dikey odak ayarı ve hızlı dikey gevşetme işlevi sunar.

Devamını Oku...

AM4013MT

AM4013MT-relatedAlüminyum alaşım gövdeli (ve Microtouch'lı) Dino-Lite profesyonel modeli. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...