globe

Daha hızlı tanı skleroderma

Dino-Lite CapillaryScope ile daha hızlı tanı skleroderması

Quote-box-faster-diag-cap-1

Bir hastada sistemik skleroz şüphe olması durumunda, Dino-Lite CapillaryScope kütikül üzerindeki kılcal bir hızlı ve acısız bir inceleme yapmak için kullanılabilir. Actelion Pharmaceuticals Ltd romatologlar ile genellikle kullanılan bir prosedürü kullanmak üzere işbirliği yapmaktadır.

Actelion Pharmaceuticals Ltd aslında piyasadaki yetim ilaçların keşfedilmesi, geliştirilmesi ve pazarlamasına odaklı bir İsviçreli biyofarmasötik şirkettir. "Bunlar çoğu durumda küçük bir grup hastayı içeren, çözümlenmemiş sağlık sorunları için ilaçlardır, "diyor Actelion Pharmaceuticals Ltd Hollandalı bölümü marka yöneticisi Peter Dingeldein.
Sistemik skleroz şirketin ilaç temin ettiği nadir hastalıklardan biridir. Bu nadir görülen kronik hastalığın nedeni düzensiz bir bağışıklık sistemidir, bu yüzden bir oto-bağışıklık hastalığı olarak adlandırılır. Sistemik sklerozda sağlıklı doku hasar alır ve bağ dokusu oluşturur. Vaskülopati bu hastalığın önemli bir özelliğidir, genellikle dijital ülserle, parmaklarda ağrılı yaralarla sonuçlanır. Hastalar bir kez bu aşamaya gelince, günlük yaşam üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır, kıyafetlerin düğmelerini iliklemek ve yazma gibi günlük faaliyetler zorlaşacaktır.

Non-invaziv inceleme

Quote-box-faster-diag-cap-2Dingeldein: "Sistemik sklerozu mümkün olduğunca erken teşhis etmek için artan bir dikkat mevcut. Bunun nedeni de hastalık ne kadar erken teşhis edilirse, hasar sınırlı kalacağı için hastaya o kadar iyi olması. Bir hastada sistemik skleroz şüphesi varsa, o zaman kütikül kılcal damarlarını incelemek tanı hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir. Bu araştırma bir Dino-Lite CapillaryScope iyi ve hızlı biçimde ilerler. Bu hastalar kendilerini izleyebileceği basit, non-invaziv ve ağrısız bir testtir. Bu birçok insan için güven vericidir."

İnceleme için, bir yağ damlası kütiküle yerleştirilir ve CapillaryScope bu noktaya yerleştirilir. Kütikül kılcal damarları açıkça 500x büyütme ile görünür ve dolayısıyla sistemik skleroz olduğunu düşündüren herhangi bir anormallik incelenebilir.
Çoğu durumda, romatolog endişelenecek bir şey olmadığına dair hastayı ikna edebilir. Anomalilerde hastanın dosyasına kaydetmek için CapillaryScope ile bir resim ya da kayıt almak kolaydır. Tekrar ziyarette, genellikle altı ay sonra, bu durumun iyileşmiş olup olmadığı veya stabil kaldığı/kötüleştiği tespit edilebilir. Bir hastaya sistemik skleroz tanısı konduğunda tedavi - ilaç - hemen başlayabilir.

Tedavi

Endotelin vücuttaki kan damarlarını daraltan enzimdir. Sistemik skleroz gibi hastalıklarda, aşırı miktarda endotelin sonuçta damar duvarlarına zarar oluşturacak kadar üretilir. Actelion Pharmaceuticals Ltd, Tracleer'in üreticisidir (jenerik adı Bosentan, ed.). Bu endotelinin etkisini önleyen damar genişletici ilaç endotelini bağlayabilecek sinir alıcılarını bloke ederek kan akışını artıracaktır. Tracleer iyileştirmez, ama daha kötüsünü önler ve hastayı stabilize etmek için yardımcı olur.

Bu kapillaroskopisi:
Dino-Lite CapillaryScope ile kütikül inceleme hızlı ve ağrısızdır. Bu araştırma süreci tam olarak nasıl çalıştığını gösteren bir film görmek için linke tıklayın.

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dâhili polarizer metal, plastik, takı, elektronik, vb gibi parlak malzemelerdeki yansıma etkisini azaltır.

Devamını Oku...

MS33W Standı

MS33WDino-Lite için esnek kol ve tutuculu dairesel metal taban. MS33W tabandaki bir düğmenin döndürülmesi ile değiştirilebilir yükseklik (yaklaşık 15 mm) imkanına kavuşur.

Devamını Oku...

MS23B

MS23BMS23B 3cm kalınlığa kadar herhangi bir masaüstü veya başka bir yüzeye sabitlenebilen esnek deveboyunlu bir masaüstü kelepçesidir.

Devamını Oku...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4113ZT doğru seçimdir.

Devamını Oku...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dahili ayarlanabilir polarizer parlak nesneler üzerindeki parlama ve yansımayı azaltır.

Devamını Oku...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4013MZTL doğru seçimdir. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...

RK-06-AE Standı

MS36BDino-Lite RK-06-AE standı, tüm Dino-Lite dijital mikroskoplarla kullanılabilecek sağlam ve istikrarlı bir orta mesafeli stand çözümüdür. Paslanmaz çelik ve hafif alüminyumdan üretilmiştir ve hassas bir dikey odak ayarı ve hızlı dikey gevşetme işlevi sunar.

Devamını Oku...

AM4013MT

AM4013MT-relatedAlüminyum alaşım gövdeli (ve Microtouch'lı) Dino-Lite profesyonel modeli. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...