globe

Ağaç cerrahisi/ Ağaççılık

Ağaç cerrahisi/ Ağaççılık ile Dino-Lite

Quote-box-tree-2

Ron Schraven, Ağaç Hastalıkları ve Böceklenmeler BTL Bomendienst, Hollanda: "Ağaç Cerrahisi değişiyor. Testere veya bıçağın ahşap içine kaybolduğu dönemlerden, yeni daha az invazif yöntemler kullanılan ve araştırma işlemden önce geldiği dönemlere geldik. Hollanda Apeldoorn'daki BTL Bomendienst, Ağaç hastalıklarında uzmanlaşmıştır. Dino-Lite yardımıyla, hastalıkları belirleyebilir ve görüntüleri yakalayabilirler."

BTL Bomendienst Hollanda'daki en büyük ağaç uzmanlarından biridir. Şirketin 30 çalışanı vardır ve üç bölümle organize edilir:tree-surgeon-is-taking-a-sample-res Ağaç Danışmanlık, Uzman ağaç bakımı ve Hastalıklar ve Böceklenmeler. Ron Schraven, Ağaç Hastalıkları ve Böceklenmeler BTL Bomendienst başkanıdır. Uçtan uca kuruma, kestane kanama hastalığı ve massaria hastalığı onun günlük çalışmasının parçalarıdır. Bunlar Hollanda'daki önemli ağaç hastalıklarından üçüdür. Schraven: "Bu tür hastalıklar ağacı etkiler ve ağaç sonunda ölür. Bu da bir kayıptır çünkü ağaç veya ağaçlar bir arazideki manzarayı tanımlar ve ağaçlar karbondioksit alarak oksijen üretirler. Ağaçların çoğu kamusal alanda bulunur ve kamusal alanın güvenliği genellikle belediyeleri ilgilendiren bir konudur. Bir hastalıklı ağaç düşebilir veya düşen dalları tehlike oluşturabilir, bu yüzden birçok belediye için ağaçların ne kadar hayatta olduğunu belirleyerek hangi ağaçların potansiyel bir tehlike oluşturduğunu ve hangi ağaçların acil tedaviye ihtiyaç duyduğunu araştırıyoruz. Bu çalışma alanda uygun araştırmalar yapmadan mümkün değildir."

Dokümantasyon
Quote-box-tree-1Olası bir ağaç hastalığını iyi biçimde belirlemek için, Schraven ve personeli bir dizüstü bilgisayar ve bir Dino-Lite mikroskop ile alana araştırmaya gidiyorlar. "Araştırmayı alanda sürdürüyoruz çünkü çalışmak için sadece taze örnekleri kullanabiliyoruz. Zaten kurumuş örnekler düzgün biçimde araştırılamaz." diyor Schraven.dino-lite-picture-bark-beetle-res Bir odun dilimi şeklinde alınan numune Dino-Lite ile yerinde incelenebilir. Amaç mümkün olan en erken aşamada hastalığı tespit etmektir. Bir hastalık örneğin odun yapısında ya da renklerde değişikliklerle kendini gösterir. Schraven: "Dizüstü bilgisayara bağlı bir Dino-Lite ile hemen dizüstü bilgisayarda görüntüyü daha hızlı ve daha iyi biçimde analiz edebiliyoruz. Bulgularımızı kağıt üzerinde sunmamız gerektiğinden ve bu raporlar genellikle ağaç hastalıkları hakkında daha az bilgiye sahip kişilere sunulduğundan görüntüleri kaydetmek bizim için çok önemli bir işlevdir. Raporda Dino-Lite ile yapılan görüntüleri ekleyerek, sorunu görselleştirebilir ve gösterebiliriz. Dino-Lite böylece tespit edilmiş bir hastalığa kanıt sağlar ve bu yüzden Dino-Lite artık standart uygulamalarımızın kalıcı bir parçasıdır. Mikroskobun taşınabilir doğası, yerleşik LED aydınlatma ve görüntüleri dizüstü bilgisayarda saklayabilmesi nedeniyle Dino-Lite'ı seçtik. Tam olarak yapmak için tasarlandığı işi yapan güvenilir ve uygun fiyatlı bir USB mikroskop."

 

tree-surgery   bark-beetle   leaf-damage

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dâhili polarizer metal, plastik, takı, elektronik, vb gibi parlak malzemelerdeki yansıma etkisini azaltır.

Devamını Oku...

MS33W Standı

MS33WDino-Lite için esnek kol ve tutuculu dairesel metal taban. MS33W tabandaki bir düğmenin döndürülmesi ile değiştirilebilir yükseklik (yaklaşık 15 mm) imkanına kavuşur.

Devamını Oku...

MS23B

MS23BMS23B 3cm kalınlığa kadar herhangi bir masaüstü veya başka bir yüzeye sabitlenebilen esnek deveboyunlu bir masaüstü kelepçesidir.

Devamını Oku...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4113ZT doğru seçimdir.

Devamını Oku...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT yüksek büyütmelerde bile kristal netliğinde görüntüler için 5 megapiksellik bir sensöre sahiptir. Dahili ayarlanabilir polarizer parlak nesneler üzerindeki parlama ve yansımayı azaltır.

Devamını Oku...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedPlastikler ve metaller gibi yüksek parlama yapan malzemeler ile çalışırken, özel bir polarizasyon filtresi kullanan AM4013MZTL doğru seçimdir. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...

RK-06-AE Standı

MS36BDino-Lite RK-06-AE standı, tüm Dino-Lite dijital mikroskoplarla kullanılabilecek sağlam ve istikrarlı bir orta mesafeli stand çözümüdür. Paslanmaz çelik ve hafif alüminyumdan üretilmiştir ve hassas bir dikey odak ayarı ve hızlı dikey gevşetme işlevi sunar.

Devamını Oku...

AM4013MT

AM4013MT-relatedAlüminyum alaşım gövdeli (ve Microtouch'lı) Dino-Lite profesyonel modeli. Alüminyum gövde gelişmiş koruma ve dayanıklılık sunar ve en iyi görünüm ve hissi sağlar.

Devamını Oku...