globe

Produkcja form wtryskowych

Żadnych nakrętek i zamknięć do butelek bez Dino-Lite

Możesz nie być świadomym tego, ale za każdą nakrętką i zamknięciem do butelki, którą dokręcisz, kryje się ukryty skrawek wiedzy naukowej, należącej do producenta mikroskopów Dino-Lite. Nakrętki powinny być nie tylko idealnie szczelne, muszą one również być dobrze obrobione i każdy konsument powinien być w stanie otworzyć je łatwo i bez żadnych problemów. Szwajcarska Grupa Corvaglia wie wszystko o tych sprawach.Quote box injection molds 1

microscope with stand

Grupa Corvaglia z siedzibą w Eschlikon w Szwajcarii składa się z producenta form wtryskowych Corvaglia Mould AG oraz producenta nakrętek i zamknięć do butelek Corvaglia Closures AG. Firma Corvaglia Mould AG opracowuje i rozwija projekty i wykonuje badania form wtryskowych, które firma Corvaglia Closures AG używa, między innymi, do produkcji nakrętek i zamknięć w butelkach do wszelkiego rodzaju napojów, tzw. butelkach PET. Carsten Peil jest Szefem Działu badań technicznych R&D Engineering firmy Corvaglia Mould AG,. i mówi nam: "Około 20 procent wszystkich nakrętek do butelek PET na świecie jest wykonywanych z zastosowaniem form wtryskowych produkowanych przez nas. Firma Corvaglia Closures AG dostarcza elementy złączne, takie jak zamknięcia i zszywki, dla szerokiej gamy produktów wszystkich głównych marek, poczynając od lekkich napojów bezalkoholowych, gazowanych i niegazowanych a kończąc na sokach. Soki owocowe są często butelkowane aseptycznie, co oznacza, że nasze nakrętki muszą również być aseptyczne. To stwarza zapotrzebowanie na takie projekty lub wzory nakrętek, które muszą być łatwe do otwierania, pomimo uszczelnień. Jak widać, projektowanie, wykonywanie form wtryskowych i produkcja nakrętek i zamknięć, tworzą pewną formę nauki. Wykonywanie form jest jednym z obszarów, gdzie możemy używać mikroskopów Dino-Lite USB."

Waga 0.05 gQuote box injection molds 2

capWykonywanie form wtryskowych jest procesem, który polega na intensywnej pracy i na działaniu z dokładnością do wielu miejsc po przecinku. Wiele form jest wykonywanych w krajach o niskich kosztach opłacanej pracy, ale firma Corvaglia Mould AG wykonuje wszystkie prace u siebie na miejscu, w kraju. Peil mówi nam: "Mamy takie doświadczenia, których nikt inny nie ma, i tylko my mamy maszyny i specjalistów u siebie w kraju, aby móc osiągnąć doskonały, gotowy produkt. Wiemy dokładnie jak będą się zachowywać te dwie substancje, a mianowicie polietylen i polipropylen o wysokiej gęstości, z których wykonywane są zamknięcia. "Nawet dla firmy Corvaglia Mould AG postawienie zadania, by stworzyć takie zamknięcie, które spełnia wszystkie wymagania klienta, stanowi za każdym razem poważne wyzwanie. "Zawsze staram się zrobić możliwie najlżejsze zamknięcie w celu zmniejszenia kosztów. Na całym świecie jest używanych rocznie około 400 miliardów nakrętek i zamknięć do napojów. Praca z takimi liczbami, osiągnięcie nieznacznego zmniejszenia masy wynoszącej 0,05 g, ma olbrzymi wpływ gospodarczy i ekologiczny."

Integracja

Mikroskopy Dino-Lite są używane przez firmę produkującą formy wtryskowe Corvaglia Mould AG, zarówno na etapie tworzenia projektu i ocenie formy, jak i w pierwszym etapie kontroli produktów z formy. Peil mówi nam: "Ponieważ wielu naszych pracowników powinno mieć dostęp do dobrych mikroskopów, wybraliśmy pracę z wieloma mikroskopami produkcji Dino-Lites, gdyż są one wszechstronne i elastyczne w działaniu, jakość obrazu jest dobra, jak również stopień powiększenia i oświetlenia diodami LED. Oczywiście można kupić jedną drogą, nadętą i pompatyczną maszynę typu high-end, ale za pomocą kilku użytych przez nas mikroskopów produkcji Dino-Lites możemy uniknąć wielu problemów z chodzeniem bez celu 'tam i z powrotem' i długiego czasu oczekiwania na wyniki. Teraz każdy nasz pracownik może w każdej chwili użyć mikroskopu Dino-Lite współpracującego ze swoim własnym komputerem. One są w pełni zintegrowane z procesem wykonywanej przez nas pracy, przy naszej pełnej satysfakcji z tego podejścia."