globe

Kosmetologia makij

Quote-box-skincareDermoSkop Dino-Lite pomaga wykryć i analizować różne problemy skórne

Słoweński Uniwersytet Nauk Stosowanych (VIST) znajduje się w stolicy kraju Ljubljanie. Jednym z kierunków studiów , który można podjąć jest kosmetologia makijażu. W trakcie tego kursu bardzo często używany jest DermaSkop Dino-Lite przez wykładowców Tinę Pogacnik i Katję Zmitek. " Za pomocą DermaSkopu studenci mogą obserwować powiększony obraz skóry. Jest to bardzo istotne gdyż nie jest możliwe aby stać się dobrym artystą wizażystą bez odpowiedniej wiedzy na temat skóry." Mówi Zmitek. "Oczywiście zwracamy uwagę na różne typy skóry, takie jak skóra tłusta lub sucha ale również wskazujemy na problemy związane ze skórą takie jak na przykład zablokowane gruczoły łojowe. Używamy DermaSkopu i pokazujemy zdjęcia. Jest to całkiem proste ponieważ DermaSkop jest cyfrowy i łatwy w obsłudze. W niektórych przypadkach drukujemy zdjęcia lub je zachowujemy tak aby studenci mogli oglądać je w domu. Dobrze by było posiadać więcej DermaSkopów tak aby każdy student mógł się nauczyć ich obsługi ale na ten moment musimy pracować z tym co mamy.

Quote-box-skincare2Profilaktyka
Pogacnik i Zmitek nie są jedynie zainteresowane pięknem skóry. Studentów uczy się również rozpoznawać jęczmień na oku, zaskórniki i inne nieprawidłowości. Zwracają również uwagę na podejrzenia miejsca na skórze takie jak znamię melanocytowe i innego rodzaju. Pogacnik: "Przy pomocy obrazów z DermaSkopu Dino-Lite chcemy nauczyć naszych studentów kiedy muszą wysłać kogoś do dermatologa. W tym sensie pełnimy funkcję profilaktyczną. "

Zarówno Pogacnik jak i Zmitek są bardzo zadowolone z DermaSkopu. Zmitek :" Tak, to urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, pokazuje bardzo czyste obrazy cyfrowe w czym na pewno pomaga filtr polaryzujący. Bardzo fajne jest również to, że DermaSkop posiada wbudowane oświetlenie LED. Jeżeli tylko każdy ze studentów miał swój DemaSkope. Może to się wkrótce zdarzy".