globe

Chirurgia drzew/ Sadownictwo

Chirurgia drzew/ Sadownictwo z Dino-Lite

Quote-box-tree-2

Ron Schraven, szef chorób i szkodników drzew BTL Bomendienst, Holandia: "Chirurgia drzew podlega zmianom. Czy ktoś dzisiaj zobaczy piłę lub nóż zagubione w lesie? To oznacza, że są używane nowe, mniej inwazyjne metody i przed operacją wycinki drzew prowadzone są szczegółowe badania. Służba leśna BTL Bomendienst w Apeldoorn, w Holandii specjalizuje się w chorobach drzew. pomocą Dino-Lite prowadzą oni rozpoznanie chorób i robią zdjęcia."

BTL Bomendienst jest jednym z największych specjalistów drzew w Holandii. Firma zatrudnia 30 pracowników i jest podzielona na trzy działy:tree-surgeon-is-taking-a-sample-res Drzewo-doradztwo, Specjaliści d/s opieki i chorób drzew oraz ich szkodników. Ron Schraven jest szefem chorób drzew i ich szkodników w BTL Bomendienst. Do jego codziennych obowiązków w pracy należą warunki zamierania drzew, choroby krwawienia kasztanów i massaria. Są to ważne choroby drzew w Holandii. Schraven mówi: "Takie choroby wpływają na drzewo tak, że drzewo w końcu umrze. To samo w sobie jest stratą, ponieważ drzewo a właściwie wszystkie drzewa definiują krajobraz i produkują tlen poprzez redukcję dwutlenku węgla. Większość drzew znajduje się w przestrzeni publicznej a bezpieczeństwo przestrzeni publicznej jest często kwestią gminy. Chore drzewa mogą runąć lub stanowić zagrożenie ze względu na spadające gałęzie, więc dla wielu gmin możemy określić, jak ważne są drzewa, możemy określić które drzewa mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo i które drzewa potrzebują natychmiastowego leczenia. Ta praca jest niemożliwa bez właściwych badań prowadzonych w tej dziedzinie."

Dokumentacja
Quote-box-tree-1Aby dobrze określić możliwe choroby drzew, Schraven i jego personel przychodzi do lasu z laptopem i mikroskopem Dino-Lite. "Badania są prowadzone w lesie, ponieważ my używamy do badań tylko świeżych próbek. Próbek, które już wyschły, nie można prawidłowo zbadać", powiedział Schraven.dino-lite-picture-bark-beetle-res Próbkę pobraną w formie kawałka drewna można badać na miejscu urządzeniem Dino-Lite. Celem jest wykrycie choroby w najwcześniejszym stadium. Choroba może objawiać się na przykład poprzez zmiany w strukturze drewna lub jego przebarwieniach. Schraven mówi: "Z urządzeniem Dino-Lite podłączonym do laptopa, my analizujemy szybciej i lepiej, bo możemy od razu wyświetlić obraz na laptopie. Możemy zapisać obraz, który stanowi dla nas bardzo ważną funkcję,ponieważ musimy zgłosić nasze wyniki na papierze a taki dokument jest zwykle przedstawiany ludziom, którzy mają mniejszą znajomość chorób drzew. Dodając zdjęcia wykonane urządzeniem Dino-Lite do raportu, możemy pokazać wizualizację i wykazać ten problem. Dino-Lite zapewnia w ten sposób gromadzenie dowodów choroby, która została zidentyfikowana i z tego względu urządzenie Dino-Lite jest teraz stałą częścią naszej standardowej praktyki. Zdecydowaliśmy się na Dino-Lite ze względu na mobilny charakter mikroskopu, wbudowane oświetlenie LED oraz fakt, że można przechowywać obraz w laptopie. To jest niezawodny i niedrogi mikroskop USB, który robi dokładnie to, co jest do zrobienia."

 

tree-surgery   bark-beetle   leaf-damage

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło takich jak metale, tworzywa sztuczne, biżuteria, artykuły elektroniczne itp.

Czytaj więcej...

MS33W Statyw

MS33WOkrągła metalowa podstawa z elastycznym ramieniem i uchwytem dla Dino-Lite. MS33W ma możliwość zmiany wysokości (średnio 15 mm) z podstawą na obrotowej gałce.

Czytaj więcej...

MS23B

MS23BStatyw do blatu MS23B może zostać umocowany do blatu o grubości do 3 cm.

Czytaj więcej...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZT jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło.

Czytaj więcej...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4013MZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal. Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...

AM4113ZTL

AM4113ZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

RK-06-AE Statyw

MS36B Stelaż Dino-Lite RK-06-AE to trwały stelaż średnich rozmiarów mający zastosowanie dla wszystkich mikroskopów cyfrowych Dino-Lite. Zbudowany ze stali nierdzewnej i lekkiego aluminium zapewnia precyzyjną regulację ogniskowych oraz pionowy szybkozwalniacz.

Czytaj więcej...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro z obudową ze stopu aluminium (z Microtouch). Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...