globe

Badania naukowe

Dino-Lite wspiera wyższą edukację w Afryce

Quote-box-sci-res-1

Toma Baden jest podoktoranckim naukowcem zajmującym się układem nerwowym na Uniwersytecie Tübingen w Południowych Niemczech. Jego badania zajmują się głównie wzrokiem myszy. Wraz z kolegą Lucia Prieto z Uniwersytetu Lausanne w Szwajcarii utworzyli ostatnio organizację ochotniczą "TReND in Africa". Ten skrót oznacza Nauka i Badania na rzecz Rozwoju Neurologii. Sadiq Yusuf z Uniwersytetu Kampala International w Ugandzia również był zaangażowany w założenie TReND w Afryce. Dino-Lite podarował tej organizacji kilkanaście mikroskopów cyfrowych. Tom:"Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, jako że polegamy jedynie na darach i używanym materiałom laboratoryjnych.

Bardzo odpowiednie

TreND w Afryce ma na celu zapoznanie przyszłych naukowców z krajów afrykańskich z neurologią i neurogenetyką. "To jest trzeci rok, w którym organizujemy letnią szkołę", mówi Tom Baden. "Uczymy na miejscu studentów z całej Afryki. Normalnie, wiele badań w tych dziedzinach prowadzi się przy użyciu myszy i szczurów, ale są one stosunkowo drogie jako zwierzęta testowe. Dlatego też uczymy naszych studentów pracy z muszkami owocówkami i innymi owadami, które są znacznie tańsze i bardziej odpowiednie jako systemy modelowe dla neurologii."

Quote-box-sci-res-2Dino-Lite jest bardzo odpowiedni dla studiów transgenicznych muszek owocówek." Za pomocy odpowiednich filtrów, Dino-Lite ze światłem UV może pomóc w wizualizacji genetycznie zakodowanych markerów fluorescencyjnych zarówno muszek owocówek jak i ich larw. Są również bardzo użyteczne w trakcie przeprowadzania sekcji większych bezkręgowców takich jak świerszcze i karaluchy w celu nauczenia studentów podstawowych technik elektrofizjologicznych. Bardzo w tym pomocne jest białe światło wbudowanego LEDu. Dino-Lite są łatwe w użyciu i posiadają wysoką jakość obrazu. Oglądamy te obrazy na ekranach komputerów w laboratorium."

Po zakończeniu letniego kursu Baden zostawił mikroskopy Dino-Lite na miejscu. Tom:" Naszym celem jest nie tylko transfer wiedzy, ale również pomoc w podnoszeniu poziomu edukacji wyższej w Afryce. Przez dostarczenie wiedzy i zostawienie materiałów do nauczaniu na miejscu, mamy nadzieję, że studenci uniwersyteccy będą mogli osiągnąć wyższy poziom I zwiększy się liczba naukowców w Afryce.

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło takich jak metale, tworzywa sztuczne, biżuteria, artykuły elektroniczne itp.

Czytaj więcej...

MS33W Statyw

MS33WOkrągła metalowa podstawa z elastycznym ramieniem i uchwytem dla Dino-Lite. MS33W ma możliwość zmiany wysokości (średnio 15 mm) z podstawą na obrotowej gałce.

Czytaj więcej...

MS23B

MS23BStatyw do blatu MS23B może zostać umocowany do blatu o grubości do 3 cm.

Czytaj więcej...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZT jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT posiada czujnik 5 megapikseli dla wyrazistych zdjęć, nawet przy dużym powiększeniu. Wbudowany filtr polaryzacyjny zmniejsza efekt błysku materiałów odbijających światło.

Czytaj więcej...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4013MZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal. Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...

AM4113ZTL

AM4113ZTL-relatedDzięki użyciu specjalnego filtra polaryzującego, AM4113ZTL jest właściwym wyborem do pracy z odbijającymi światło materiałami, takimi jak plastik i metal.

Czytaj więcej...

RK-06-AE Statyw

MS36B Stelaż Dino-Lite RK-06-AE to trwały stelaż średnich rozmiarów mający zastosowanie dla wszystkich mikroskopów cyfrowych Dino-Lite. Zbudowany ze stali nierdzewnej i lekkiego aluminium zapewnia precyzyjną regulację ogniskowych oraz pionowy szybkozwalniacz.

Czytaj więcej...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro z obudową ze stopu aluminium (z Microtouch). Aluminiowa obudowa oferuje dodatkową ochronę i trwałość oraz posiada najlepszy wygląd i dotyk.

Czytaj więcej...