globeDINO-LITE V OBLASTI ZEMĚDĚLSTVÍ
ZAHRADNICTVÍ A PĚSTOVÁNÍ KVĚTIN

Cílem každé firmy působící v oblasti zemědělství, zahradnictví a pěstování květin je dosáhnout co nejlepšího a nejefektivnějšího růstu a pěstování rostlin. Při snaze vylepšit kvalitu, nutriční hodnotu a sklizeň plodin se potýkáme s mnoha výzvami. Jednou z těchto výzev je vyvarovat se škůdcům, kteří mohou škodit růstu plodin i celkové úrodě. Zamoření může způsobit předčasný opad listí, poškození poupat a uhynutí celých rostlin, a to vše při velkých finančních ztrátách.

 
 

Na rostlinách, květinách či zelenině nalezneme nespočet malého hmyzu. Obávanými zástupci hmyzí říše jsou pro pěstitele například roztoči (doposud bylo popsáno přes 48 000 druhů roztočů), kteří se rychle množí a lidské oko je vůbec nebo téměř nespatří. Roztoči z čeledi vlnovníkovitých mohou například způsobit vážné zamoření plodin, jako jsou rajčata. Každý list mohou obývat tisíce roztočů, které díky jejich malé velikosti (méně než 0,1 mm) snadno přehlédnete. Jako prevence před šířením škůdců jsou často používány pesticidy, postřik všech plodin či celého skleníku však nemá význam, je drahý a často škodlivý životnímu prostředí.

Plodiny je tudíž nutné stříkat místně, ale detekce a zjištění míst, kde se roztoči, vši, parazité, spory a další škůdci nacházejí, není vůbec jednoduché. A přesně tady přichází na řadu digitální mikroskop Dino-Lite, zařízení používané v oblasti zemědělství, zahradnictví a pěstování květin po celém světě, které je skvělým nástrojem k lokalizaci škůdců, k omezení množství používaných pesticidů a k účinějšímu pěstování zdravých plodin.

Více informací se dozvíte v obecném úvodním videu.


Bromeliads / Mealy bugsChrysanthemums / Chrysanths
AM4115T-AGRI

 • 1.3 Megapixel resolution
 • Versatility due to exchangeable caps
 • 20-220x Magnification
 • With magnification lock
Read More

WF-10 AGRI

 • Dino-Lite WiFi Streamer
 • Capture Images & Video
 • Broadcast up to 15m (50ft)
 • Wireless Microscope Solution

Read More

AM4115T-GFBW AGRI

 • 1.3 Megapixel resolution
 • 480nm excitation and 510nm emission filter
 • 20-220x Magnification
 • To observe GFP, FITC
Read More

For more information
click here.

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech, jakými jsou například kovy, plasty, klenoty, elektronika atd.

Více informací...

MS33W Stojan

MS33WKruhová kovová základna s pohyblivým obloukem a držákem Dino-Lite. MS33W má možnost nastavení výšky (cca 15 mm) otočným knoflíkem na základně.

Více informací...

MS23B

MS23BKloubová stolní svorka MS23B umožňuje připevnit stojan ke stolní desce nebo na jakýkoli povrch až 3 cm tlustý.

Více informací...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDíky možnosti pozorování s pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4113ZT správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy.

Více informací...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech.

Více informací...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedS pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4013MZTL správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy. Tento model rovněž vyniká hliníkovým pláštěm, který nabízí zvýšenou ochranu a odolnost, dobře vypadá a je příjemný na omak.

Více informací...

RK-06-AE Stojan

MS36BStojan Dino-Lite RK-06-AE je pevné a stabilní stojanové řešení středního dosahu, které lze používat pro všechny digitální mikroskopy Dino-Lite. Je vyroben z nerezové oceli a lehkého hliníku a nabízí přesné a jemné seřizování zaostření a funkci rychlého vertikálního uvolnění.

Více informací...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro s hliníkovým pláštěm a funkcí Microtouch. Robustní kryt z hliníkové slitiny zajišťuje rozšířenou ochranu a ten nejlepší vzhled a dojem.

Více informací...