globe

Vědecký výzkum

Dino-Lite podporuje vzdělávání v Africe

Quote-box-sci-res-1

Tom Baden je postgraduální neurolog na Univerzitě v Tübingenu v jižním Německu. Jeho výzkum se zaměřuje zejména na zrak myší. Společně se svou kolegyní Lucií Prieto ze švýcarské Univerzity v Lausanne založil dobrovolnickou organizaci "TReND in Africa". Zkratka znamená Vzdělání a výzkum v neurovědě pro rozvoj (Teaching and Research in Neuroscience for Development). Do založení TReND in Africa se zapojil také Sadiq Yusuf z ugandské Kampala International University. Dino-Lite věnoval této organizaci několik digitálních mikroskopů. Tom: "Jsme za to velmi rádi, nebo se zcela spoléháme na dary a použitý laboratorní materiál."

Velmi vhodný

TReND in Africa si klade za cíl seznámit budoucí vědce z afrických zemí s neurovědou a neurogenetikou. "Jedná se o třetí rok, kdy jsme zorganizovali letní školu", říká Tom Baden. "Studenty z celé Afriky vzděláváme v oblasti neurovědy a neurogenetiky. Tradičně se většina výzkumu v této oblasti provádí na myších a krysách, ale tato testovací zvířata jsou celkem drahá. Proto učíme naše studenty pracovat s octomilkami a jinými druhy hmyzu, který je levnější a dobře se hodí jako modelový systém pro širokou řadu neurovědeckých otázek."

Quote-box-sci-res-2Dino-Lite je velmi vhodný pro studium transgenických octomilek. "V kombinaci s těmi správnými filtry funguje Dino-Lite s UV světlem na vizualizaci geneticky šifrovaných fluorescentních markerů jak u octomilek, tak jejich larev. Používáme je při pitvání bezobratlých, např. cvrčků a švábů, abychom studenty naučili základům elektrofyziologických technik. V tom nám pomáhá bílé světlo vestavěné LED. Přístroje Dino-Lite se snadno používají a mají vysokou kvalitu obrazu. Snímky prohlížíme na počítačích v laboratoři."

Na konci letního kurzu tam byly přístroje Dino-Lite ponechány. Tom: "Naším cílem je nejen předání znalostí, ale také pomoc při zvýšení úrovně vyšší vzdělanosti v Africe. Tím, že přivezeme znalosti a zanecháme výukový materiály, doufáme, že univerzitní studenti mohou dosáhnout vyšší úrovně a počet afrických vědců se zvýší."

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech, jakými jsou například kovy, plasty, klenoty, elektronika atd.

Více informací...

MS33W Stojan

MS33WKruhová kovová základna s pohyblivým obloukem a držákem Dino-Lite. MS33W má možnost nastavení výšky (cca 15 mm) otočným knoflíkem na základně.

Více informací...

MS23B

MS23BKloubová stolní svorka MS23B umožňuje připevnit stojan ke stolní desce nebo na jakýkoli povrch až 3 cm tlustý.

Více informací...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDíky možnosti pozorování s pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4113ZT správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy.

Více informací...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech.

Více informací...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedS pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4013MZTL správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy. Tento model rovněž vyniká hliníkovým pláštěm, který nabízí zvýšenou ochranu a odolnost, dobře vypadá a je příjemný na omak.

Více informací...

RK-06-AE Stojan

MS36BStojan Dino-Lite RK-06-AE je pevné a stabilní stojanové řešení středního dosahu, které lze používat pro všechny digitální mikroskopy Dino-Lite. Je vyroben z nerezové oceli a lehkého hliníku a nabízí přesné a jemné seřizování zaostření a funkci rychlého vertikálního uvolnění.

Více informací...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro s hliníkovým pláštěm a funkcí Microtouch. Robustní kryt z hliníkové slitiny zajišťuje rozšířenou ochranu a ten nejlepší vzhled a dojem.

Více informací...