globe

Vědeckém vzdělávání

Dino-Lite představuje mikroelektroniku studentům

Quote-box-science-ed

Putovní výstava „Věda na cestě" chce vzbudit zájem o technologii u žáků od 10 do 18 let a podpořit je v rozvoji jejich talentů na poli techniky a vědy. Putovní výstavu připravila University of Twente (Nizozemí) a je sbírkou aktivních experimentů, které lze jak sledovat, tak provádět. Jsou založeny na překvapivých a zajímavých fyzikálních a chemických jevech. Thomas Hoen je jedním ze studentů účastnících se výstavy jako člen elektrotechnického týmu. Je studentem druhého ročníku elektrotechniky. Kromě jeho týmu se „Vědy na cestě" účastní také chemický a fyzikální tým.

Fascinující technika
"Studentům ukazujeme, jak malé mohou být malé elektrické pohyblivé části," vysvětluje Hoen. „Na čip o rozměrech 2 milimetry jsme namontovali pohyblivé části. Jsou tak malé, že je pouhým okem téměř nerozpoznáte. Na trojnožku nad čipem jsme umístili Dino-Lite Pro. Dino-Lite je připojený přes USB k laptopu a studenti mohou jasně vidět pohyb na obrazovce laptopu. Dino-Lite s rozlišením pěti megapixelů ukazuje objekt ve zvětšení 200x. To je samozřejmě mnohem jednodušší než u mikroskopu, do kterého musí studenti zírat. Díky vestavěné LED je nastavení velmi snadné, nebo nemusíme instalovat žádný samostatný zdroj světla.

Pro každého je fascinující sledovat, jak můžete instalovat pohyblivou část na tak malý povrch. Zejména, když řeknu, že se někomu podařilo na jednomilimetrový povrch připevnit funkcí parní motor. Bohužel, tohle tu nemáme! Doufám, že dokážeme vzbudit zájem studentů o technické vzdělání a tyto krásné ostré snímky nám k tomu pomohou a také že, můžeme ukázat, že technické vzdělání není vůbec nudné, ale naopak velmi vzrušující. Dino-Lite nám v tom pomáhá!

 

Dino-Lite ve vědeckém vzdělávání

Quote-box-science-ed-2

"Dino-Lite je dokonalý nástroj pro stadium mikroskopických detail archeologických artefaktů a materiál. Skvělý pro vědecké vzdělávání!"

Digitální mikroskop Dino-Lite je univerzální zařízení a jedním z oborů, v nichž ho lze využít, je vzdělávání. Skvělým příkladem je unikátní námořní autobus ve vlastnictví společnosti The Hampshire & Wight Trust, který se zabývá námořní archeologií. V autobuse lze najít speciální "Mikroskopický roh", v kterém se mohou všichni návštěvníci podívat na archeologické nálezy a materiály podívat zblízka.

Amanda Bowens, vedoucí vzdělávání v HWTMA vysvětluje: "The Hampshire & Wight Trust for Maritime Archaeology využívá digitální mikroskop Dino-Lite AM4112 PT v našem námořním autobuse, kde je k dispozici veřejnost různého věku a vzdělání, která zde získá přímou zkušenost a může studovat mikroskopické detail archeologických artefaktů a materiál. Mikroskopický roh je velmi oblíbený, myslím, že je to díky zábavnému a interaktivnímu způsobu studia našeho potopeného dědictví. Díky řadě funkcí byl Dino-Lite jediným mikroskopem, který jsme si mohli vybrat."