globe

Vědeckém vzdělávání

Dino-Lite představuje mikroelektroniku studentům

Quote-box-science-ed

Putovní výstava „Věda na cestě" chce vzbudit zájem o technologii u žáků od 10 do 18 let a podpořit je v rozvoji jejich talentů na poli techniky a vědy. Putovní výstavu připravila University of Twente (Nizozemí) a je sbírkou aktivních experimentů, které lze jak sledovat, tak provádět. Jsou založeny na překvapivých a zajímavých fyzikálních a chemických jevech. Thomas Hoen je jedním ze studentů účastnících se výstavy jako člen elektrotechnického týmu. Je studentem druhého ročníku elektrotechniky. Kromě jeho týmu se „Vědy na cestě" účastní také chemický a fyzikální tým.

Fascinující technika
"Studentům ukazujeme, jak malé mohou být malé elektrické pohyblivé části," vysvětluje Hoen. „Na čip o rozměrech 2 milimetry jsme namontovali pohyblivé části. Jsou tak malé, že je pouhým okem téměř nerozpoznáte. Na trojnožku nad čipem jsme umístili Dino-Lite Pro. Dino-Lite je připojený přes USB k laptopu a studenti mohou jasně vidět pohyb na obrazovce laptopu. Dino-Lite s rozlišením pěti megapixelů ukazuje objekt ve zvětšení 200x. To je samozřejmě mnohem jednodušší než u mikroskopu, do kterého musí studenti zírat. Díky vestavěné LED je nastavení velmi snadné, nebo nemusíme instalovat žádný samostatný zdroj světla.

Pro každého je fascinující sledovat, jak můžete instalovat pohyblivou část na tak malý povrch. Zejména, když řeknu, že se někomu podařilo na jednomilimetrový povrch připevnit funkcí parní motor. Bohužel, tohle tu nemáme! Doufám, že dokážeme vzbudit zájem studentů o technické vzdělání a tyto krásné ostré snímky nám k tomu pomohou a také že, můžeme ukázat, že technické vzdělání není vůbec nudné, ale naopak velmi vzrušující. Dino-Lite nám v tom pomáhá!

 

Dino-Lite ve vědeckém vzdělávání

Quote-box-science-ed-2

"Dino-Lite je dokonalý nástroj pro stadium mikroskopických detail archeologických artefaktů a materiál. Skvělý pro vědecké vzdělávání!"

Digitální mikroskop Dino-Lite je univerzální zařízení a jedním z oborů, v nichž ho lze využít, je vzdělávání. Skvělým příkladem je unikátní námořní autobus ve vlastnictví společnosti The Hampshire & Wight Trust, který se zabývá námořní archeologií. V autobuse lze najít speciální "Mikroskopický roh", v kterém se mohou všichni návštěvníci podívat na archeologické nálezy a materiály podívat zblízka.

Amanda Bowens, vedoucí vzdělávání v HWTMA vysvětluje: "The Hampshire & Wight Trust for Maritime Archaeology využívá digitální mikroskop Dino-Lite AM4112 PT v našem námořním autobuse, kde je k dispozici veřejnost různého věku a vzdělání, která zde získá přímou zkušenost a může studovat mikroskopické detail archeologických artefaktů a materiál. Mikroskopický roh je velmi oblíbený, myslím, že je to díky zábavnému a interaktivnímu způsobu studia našeho potopeného dědictví. Díky řadě funkcí byl Dino-Lite jediným mikroskopem, který jsme si mohli vybrat."

 

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech, jakými jsou například kovy, plasty, klenoty, elektronika atd.

Více informací...

MS33W Stojan

MS33WKruhová kovová základna s pohyblivým obloukem a držákem Dino-Lite. MS33W má možnost nastavení výšky (cca 15 mm) otočným knoflíkem na základně.

Více informací...

MS23B

MS23BKloubová stolní svorka MS23B umožňuje připevnit stojan ke stolní desce nebo na jakýkoli povrch až 3 cm tlustý.

Více informací...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDíky možnosti pozorování s pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4113ZT správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy.

Více informací...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech.

Více informací...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedS pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4013MZTL správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy. Tento model rovněž vyniká hliníkovým pláštěm, který nabízí zvýšenou ochranu a odolnost, dobře vypadá a je příjemný na omak.

Více informací...

RK-06-AE Stojan

MS36BStojan Dino-Lite RK-06-AE je pevné a stabilní stojanové řešení středního dosahu, které lze používat pro všechny digitální mikroskopy Dino-Lite. Je vyroben z nerezové oceli a lehkého hliníku a nabízí přesné a jemné seřizování zaostření a funkci rychlého vertikálního uvolnění.

Více informací...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro s hliníkovým pláštěm a funkcí Microtouch. Robustní kryt z hliníkové slitiny zajišťuje rozšířenou ochranu a ten nejlepší vzhled a dojem.

Více informací...