globe

Textilní technologie

Textilní technologie a vzdělávání s Dino- Lite

Quote-box-tex-tech-ed-1

John McLoughlin je odborný asistent na Manchester Metropolitan University v Anglii. Vyučuje "Módní a textilní technologie" a je považován za odborníka na tkaniny, zpracování tkanin a spojovací techniky. Na toto téma značně publikoval. McLoughlin používá digitální mikroskop Dino-Lite jako nedílnou součást svých lekcí, aby ukázal zvětšené snímky oblečení a sešití. McLoughlin: "Promítám snímek na obrazovku tak, aby si všichni studenti mohli materiály prohlédnout podrobně. Dělám to ve všech svých přednáškách a rovněž dovoluji studentům, aby sami pracovali s Dino-Lite, a tak získali zkušenosti."

Nepostradatelný

McLoughlin je velmi spokojený s výkonem přístrojů Dino-Lite." Pracoval jsem i s jinými značkami, které byly mnohem dražší a kvalita obrazu byla mnohem nižší. Dino-Lite se rovněž také velmi snadno používá, stačí zapojit kabel USB a můžete začít. Byl bych velmi rád, kdyby každý student měl svůj vlastní Dino-Lite a jsem jeho velkým zastáncem.

Quote-box-tex-tech-ed-2Nyní McLoughlin vytváří software, který rozpoznává fyzické vlastnosti látky a určuje způsob zpracování. To zahrnuje takové problémy jako: jaký typ šití, jaká hustota šití je pro práci nejvhodnější. McLoughlin: "Dino-Lite jsem používal také pro sběr dat pro můj software. Bez Dino-Lite bych software nevyvinul. Tento software dokáže svoji hodnotu zejména v hromadné textilní výrobě. Rovněž umožní další automatizaci výrobního procesu."

McLoughlin je přesvědčený, že Dino-Lite pomáhá studentům, kteří jsou tak lépe vybaveni pro své budoucí povolání. "Ruční mikroskop je nepostradatelnou součástí mých přednášek. Tuto úroveň podrobností potřebujete, abyste věděli, o čem skutečně mluvíte. Pokud řeknu, že je tkanina moc chlupatá, chci ukázat hustotu vláken a důvod, pro ji nazývám chlupatou. Samozřejmě, že by bylo ideální, kdyby každý student mohl přijít domů a zkoumat látky pomocí Dino-Lite. Dino-Lite mé téma oživuje."

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech, jakými jsou například kovy, plasty, klenoty, elektronika atd.

Více informací...

MS33W Stojan

MS33WKruhová kovová základna s pohyblivým obloukem a držákem Dino-Lite. MS33W má možnost nastavení výšky (cca 15 mm) otočným knoflíkem na základně.

Více informací...

MS23B

MS23BKloubová stolní svorka MS23B umožňuje připevnit stojan ke stolní desce nebo na jakýkoli povrch až 3 cm tlustý.

Více informací...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDíky možnosti pozorování s pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4113ZT správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy.

Více informací...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech.

Více informací...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedS pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4013MZTL správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy. Tento model rovněž vyniká hliníkovým pláštěm, který nabízí zvýšenou ochranu a odolnost, dobře vypadá a je příjemný na omak.

Více informací...

RK-06-AE Stojan

MS36BStojan Dino-Lite RK-06-AE je pevné a stabilní stojanové řešení středního dosahu, které lze používat pro všechny digitální mikroskopy Dino-Lite. Je vyroben z nerezové oceli a lehkého hliníku a nabízí přesné a jemné seřizování zaostření a funkci rychlého vertikálního uvolnění.

Více informací...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro s hliníkovým pláštěm a funkcí Microtouch. Robustní kryt z hliníkové slitiny zajišťuje rozšířenou ochranu a ten nejlepší vzhled a dojem.

Více informací...