globe

Léčení stromů/ Lesní hospodaření

Léčení stromů/ Lesní hospodaření s Dino-Lite

Quote-box-tree-2

Ron Scraven, vedoucí oddělení nemocí stromů BTL Bomendienst, Nizozemí: "Léčení stromů se mění. Kdysi se k ošetřování dřeva používala pila nebo nůž, nyní se používají méně invazivní způsoby a před samotným zásahem se provádí vyšetřování. BTL Bomendienstv v Apeldoornu, Nizozemí, se specializuje na nemoci stromů. S pomocí Dino-Lite dokážou identifikovat nemoci a vytvářet fotografie."

BTL Bomendienst je jedním z největších odborníků na stromy v Nizozemí. Společnost má 30 zaměstnanců a je rozdělena do tří divizí:tree-surgeon-is-taking-a-sample-res Poradenství, specializovaná péče o stromy a choroby a nemoci. Ron Schraven je vedoucí oddělení výzkumu nemocí BTL Bomendienst. Pro něj je odumírání stromů každodenní prací. V Niozemí existuje několik skutečně škodlivých chorob stromů. Schraven: "Takové choroby ovlivní strom tak, že případně uhyne. To je samo o sobě ztrátou neboť stromy definují krajinu a produkují kyslík. Většina stromů se nachází ve veřejných prostorách, ve městech. Nemocný strom může spadnout nebo představovat nebezpečí díky padajícím větvím, proto je pro mnoho radnic důležité stanovit jak moc živé stromy jsou, které stromy mohou být nebezpečné a které potřebují okamžité ošetření. Taková práce by byla nemožná bez výzkumu v terénu."

Dokumentace
Quote-box-tree-1Aby bylo možné stanovit možnou nemoc strom, Schraven a jeho kolegové provádí průzkum v terému, s použitím notebooku a mikroskopu Dino-Lite. "Výzkum probíhá v terénu, protože pracovat můžeme pouze s čerstvými vzorky. Vzorky, které již vyschly, nelze řádně prozkoumat," uvádí Schraven.dino-lite-picture-bark-beetle-res Vzorek odebraný ve formě plátku dřeva lze s pomocí Dino-Lite prozkoumat na místě. Cílem je zjistit nemoc v co nejrannějším stádiu. Nemoc se může prokázat například změnami ve struktuře dřeva nebo ztrátou barvy. Schraven: "S Dino-Lite zapojeným k notebooku můžete provést analýzu rychleji a lépe, protože snímek vidíme hned na obrazovce notebooku. Dokážeme fotografii uložit, což je velmi důležité, neboť naše nálezy musíme podat písemně a ty jsou zpravidla předávány lidem, kteří nemají znalosti o nemocech stromů. Když přidáme fotografie pořízené Dino-Lite, můžeme problém vizualizovat a prokázat. Dino-Lite tak poskytuje důkaz o nemcoi, která byla zjištěna a díky tomu je Dino-Lite stálou součástí naší běžné praxe. Dino-Lite jsme si zvolili kvůli mobilní povaze mikroskopu, vestavěnému osvětlení LED a skutečnosti, že s ním lze pořizovat fotografie. Je to spolehlivý a cenově dostupný USB mikroskop, který dělá přesně to, k čemu byl navržen."

 

tree-surgery   bark-beetle   leaf-damage

AD7013MZT

AD7013MZT-relatedDino-Lite AD7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech, jakými jsou například kovy, plasty, klenoty, elektronika atd.

Více informací...

MS33W Stojan

MS33WKruhová kovová základna s pohyblivým obloukem a držákem Dino-Lite. MS33W má možnost nastavení výšky (cca 15 mm) otočným knoflíkem na základně.

Více informací...

MS23B

MS23BKloubová stolní svorka MS23B umožňuje připevnit stojan ke stolní desce nebo na jakýkoli povrch až 3 cm tlustý.

Více informací...

AM4113ZT

AM4113ZT-relatedDíky možnosti pozorování s pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4113ZT správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy.

Více informací...

AM7013MZT

AM7013MZT-relatedDino-Lite AM7013MZT má 5 megapixelů senzor pro kříšťálově čité obrázky, a to i při velkém zvětšení. Zabudovaný polarizér redukuje odlesky na lesklých materiálech.

Více informací...

AM4013MZTL

AM4013MZTL-relatedS pomocí speciálního polarizačního filtru je mikroskop AM4013MZTL správnou volbou pro materiály s vysokým leskem, například plasty a kovy. Tento model rovněž vyniká hliníkovým pláštěm, který nabízí zvýšenou ochranu a odolnost, dobře vypadá a je příjemný na omak.

Více informací...

RK-06-AE Stojan

MS36BStojan Dino-Lite RK-06-AE je pevné a stabilní stojanové řešení středního dosahu, které lze používat pro všechny digitální mikroskopy Dino-Lite. Je vyroben z nerezové oceli a lehkého hliníku a nabízí přesné a jemné seřizování zaostření a funkci rychlého vertikálního uvolnění.

Více informací...

AM4013MT

AM4013MT-relatedDino-Lite Pro s hliníkovým pláštěm a funkcí Microtouch. Robustní kryt z hliníkové slitiny zajišťuje rozšířenou ochranu a ten nejlepší vzhled a dojem.

Více informací...