globe

Kosmetickým make-upem

Quote-box-skincareDino-Lite DermaScope pomáhá detekovat a analyzovat různé problémy s pokožkou

Slovinská univerzita použitých věd (VIST) se nachází v Lublani. Jedna z prováděných studií se zabývala kosmetickým make-upem. V kurzech se Dino-Lite DermaScope používá celkem často, a používá ho jak Tina Pogacnik, tak i Katja Zmitek. "S pomocí DermaScope si mohou studenti prohlédnout zvětšeniny pokožky. Je to důležité, protože se nelze stát dobrým tvůrcem make-upu bez dostatečných znalostí pokožky," říká Zmitek. "Samozřejmě, že věnujeme pozornost různým typům pokožky, např. mastné a suché kůži, ale také věnujeme pozornost problémům spojeným s pokožkou, jako jsou ucpané mazové žlázy. DermaScope k zobrazení snímků. Je to zcela snadné, protože DermaScope je digitální a snadno se používá. V některých případech si snímek vytiskneme nebo ho uložíme. Bylo by hezké mít více přístrojů DermaScope, aby se každý student mohl naučit s ním pracovat.

Quote-box-skincare2Prevence
Pogacnik a Zmitek se nezabývají jen krásou pokožky. Studenti se také učí rozpoznat ječné zrno, komedony a jiné nepravidelnosti. Rovněž věnují pozornost podezřelým místům na kůži, např. melanocytickým a nemelanocytickým lézím. Pogacnik: "S pomocí snímků z Dino-Lite DermaScope chceme naše studenty naučit dost na to, aby poznali, kdy mají někoho poslat k dermatologovi. Jde o prevenci. "

Jak Pogacnik, tak i Zmitek jsou s DermaScope velmi spokojené. Zmitek. „Ano, zařízení se velmi snadno přenáší, je pevné a pořizují se s ním jasné digitální snímky, při čemž zcela jistě pomáhá polarizační filtr. Je rovněž hezké, že DermaScope má vestavěné osvětlení LED. Kéž by každý student měl svůj vlastní DermaScope. Možná k tomu jednou dojde."